Możliwość wpłacania i wypłacania

Jak włożyć pieniądze na konto eToro?

Pierwsze kroki na platformie w trybie treningowym służą do zapoznania się z podstawowymi zasadami Forex, ale prawdziwych emocji dostarczają dopiero transakcje z realnymi pieniędzmi. Dla zapewnienia komfortu użytkownika, eToro przygotował kilka metod dokonywania wpłat na konto. Podstawowe informacje odnośnie różnych sposobów wpłacania środków zamieszczamy poniżej, pomijając podstawową charakterystykę, metody różnią się od siebie również ograniczeniem wysokości wpłaty, co prezentuje poniższa tabela.

Sposób wpłaty Minimalny wkład Maksymalny wkład
Kartą płatniczą 50$ 5 000$
Przelewem bankowym 500$ bez limitu
PayPal 50$ 5 000$
Western Union 500$ bez limitu
MoneyGram 500$ bez limitu
Neteller 50$ 10 000$
Moneybookers 50$ 5 000$
WebMoney 50$ 50 000$
1-Pay 50$ 10 000$
GiroPay 50$ bez limitu

Apelujemy do Ciebie byś zwrócił szczególną uwagę na wybór odpowiedniej dla Ciebie metody płatności. W przyszłości, w momencie wypłacania zysków będziesz zobowiązany przez eToro do wybrania tej samej metody, z której skorzystałeś podczas wpłaty.

Jedną z najczęściej wykorzystywanych elektronicznych metod płatności jest przelew bankowy, jest to jednak jedyny powód, dla którego moglibyśmy Cię zachęcić do wybrania tego właśnie sposobu. Istnieje o wiele więcej minusów, jednym z nich jest długi czas oczekiwania na realizację transakcji oraz wysokie opłaty związane z przelewem pieniędzy na Cypr, gdzie znajduje się siedziba eToro. Początkujących użytkowników może zniechęcić również wysokość minimalnego wkładu – 50$.

Wpłatę mniejszych kwot umożliwiają inne metody. Najbardziej znaną z nich jest wykorzystanie karty płatniczej – do realizacji transakcji dojdzie prawie natychmiast. Do włożenia środków na eToro odpowiednie są następujące karty: Visa, MasterCard, Diners Club. Obawy związane z nadużyciem tego sposobu są w dniu dzisiejszym już zupełnie bezpodstawne. Jeżeli mimo wszystko wahasz się – możliwe, że spodoba Ci się pomysł tzw. portfela elektronicznego. Chodzi tu o usługi oferowane, przez PayPal, Neteller i WebMoney. Wszystkie wyżej wymienione funkcjonują na podobnych zasadach. Na stronie należy się zarejestrować, a na założone wcześniej konto przesłać przelewem bankowym określoną kwotę pieniężną. Konto umożliwia dokonywania internetowych płatności włącznie np. z płaceniem za zakupy internetowe czy opłatami za różne usługi.

Pozostałe dwie metody wpłat przebiegają bardzo podobnie do zlecania przelewów bankowych osobiście z banku, ale całą procedurą zajmują się instytucje obsługujące przelewy zagraniczne. Dużym plusem usługi Wester Union jest jej międzynarodowy zasięg – jest dostępna dla klientów w 195 krajach. Podobnie jak i MoneyGram.

Jak wypłacić pieniądze?

Wypłata pieniędzy z Twojego konta eToro jest bardzo łatwa. Wystarczy, że zapoznasz się z poniższą instrukcją.

  • Zaloguj się na swoje konto eToro, poprzez kliknięcie na saldo na Twoim koncie zostaniesz przekierowany do administracji.
  • Kliknij na zakładkę “Withdrawal”.
  • Wpisz żądaną kwotę oraz zaznacz odpowiednią metodę płatności. Polecamy wybór tej samej metody, która została określona przy wpłacie. Wypłata pieniędzy za pomocą przelewu bankowego jest obciążona opłatą manipulacyjną w wysokości 20$.
  • Potwierdź informacje dotyczące transakcji klikając na “Submit”.
  • Wydrukuj „Żądanie wypłaty”.
  • Kliknij na “Submit Request”.

Własnoręcznie podpisane Żądanie wypłaty wyślij na adres firmy eToro. Jeżeli to Twoja pierwsza wypłata środków, jesteś zobowiązany do dołączenia kopii paszportu lub dowodu osobistego, kopii obu stron karty płatniczej (Jeżeli została wykorzystana podczas wpłaty środków.) oraz kopii rachunku za dowolną usługę (prąd, gaz, woda). Firma eToro zdaje sobie sprawę, iż dla klienta są to stosunkowo niezręczne środki bezpieczeństwa. Jednak z uwagi na wysokość zysków użytkowników inwestujących na platformie, są one niezbędne dla zachowania bezpieczeństwa i ochrony przeprowadzanych transakcji.

Potwierdzenie oraz realizacja żądania trwa z reguły pięć dni roboczych. Trzeba jednak liczyć się z dłuższym okresem oczekiwania ze względu na usługi strony trzeciej (poczta, realizacja przelewu bankowego itd.) O realizacji żądania użytkownik zostanie poinformowany w trybie natychmiastowym przez eToro.